Napsali o nás

Napsali o nás

Začal festival Hvězdy nad Vltavou

Druhý ročník hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou začal v Národním pavilonu na českobudějovickém výstavišti. Kromě tohoto místa umělci vystoupí třeba na zámku v Bechyni, u Schwarzenberské hrobky v Třeboni, anebo na hradě Rožumberk nad Vltavou.

26.06.2023

Budějovicím stále mnoho dlužím, říká houslista Pavel Šporcl. Proto pořádá festival Hvězdy nad Vltavou

Hvězdy nad Vltavou, tak se jmenuje nový festival, který v jižních Čechách pořádá houslista Pavel Šporcl. Druhý ročník se uskuteční od 26. června 2023, hudba zazní v Českých Budějovicích, ale také v Bechyni, Třeboni a Rožmberku nad Vltavou.

25.06.2023

Festival Hvězdy nad Vltavou podruhé

Českobudějovický rodák, houslista Pavel Šporcl společně se statutárním městem České Budějovice na letní sezónu přichystali druhý ročník hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Koncerty na jihu Čech se konají od pondělí 26. června do čtvrtka 20. července.

25.06.2023

Houslista Pavel Šporcl je paličatý Býk. Padesátiny oslavil velkolepým koncertem

Známý houslový virtuos Pavel Šporcl oslavil letos v dubnu významné jubileum. Českobudějovický rodák a patriot v rozhovoru pro Deník zavzpomínal na své dětství a zve čtenáře na jih Čech za kulturou, na památky a třeba i jen do lesa na houby a za čerstvým šumavským vzduchem.

07.06.2023

Na kafe s Tornadem – Pavel Šporcl

Záznam rozhovoru s Pavelm Šporclem na Televizi Jižní Čechy

05.06.2023

Pavel Šporcl přivede na jih Čech legendy. Hvězdy nad Vltavou zazáří podruhé

Houslový virtuos a českobudějovický rodák Pavel Šporcl, který oslavil padesáté narozeniny, chystá společně s českobudějovickým magistrátem druhý ročník festivalu krásné hudby Hvězdy nad Vltavou. Koncerty legendárních ensemblů, orchestrů i začínajících hudebníků se uskuteční od 26. června do 8. července napříč Jihočeským krajem.

18.05.2023

Šporclův festival nabídne na jihu Čech Vivaldiho, romskou hudbu i Mládka

Festival Hvězdy nad Vltavou, který pořádá houslista Pavel Šporcl, nabídne na jihu Čech od 25. června do 9. července sedm koncertů. Zazní Orffovo dílo Carmina Burana, Vivaldiho Čtvero ročních období, zahraje i Ivan Mládek.

15.05.2023

Na festivalu Hvězdy nad Vltavou vystoupí Pavel Šporcl i budoucí profesionálové

V Českých Budějovicích v sobotu začíná nový hudební festival nazvaný Hvězdy nad Vltavou. Pořádá ho houslový virtuos původem z Českých Budějovic Pavel Šporcl.

01.07.2022

Je načase začít brát kulturu v Budějovicích vážně, říká Pavel Šporcl, který pořádá nový festival Hvězdy nad Vltavou

České Budějovice se rozeznějí prvním ročníkem nového mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Jeho uměleckým ředitelem je světoznámý houslista a českobudějovický rodák Pavel Šporcl.

01.07.2022

Českými Budějovicemi se rozezní Hvězdy nad Vltavou

V první polovině července se v Českých Budějovicích uskuteční první ročník mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Jeho uměleckým ředitelem je známý houslista a místní rodák Pavel Šporcl. Cílem festivalu je podpora kandidatury jihočeské metropole na titul Evropské město kultury 2028.

27.06.2022

Pavel Šporcl se vrací domů. V Českých Budějovicích má práci

České Budějovice se rozezní začátkem července prvním ročníkem mezinárodního hudebního festivalu „Hvězdy nad Vltavou“. Uměleckým ředitelem festivalu je světoznámý houslista Pavel Šporcl. Českobudějovický rodák Pavel Šporcl se po letech vrací do města, kde vyrostl.

21.06.2022

Šporcl připravil v Českých Budějovicích festival. Zohlední i české předsednictví EU

Nový hudební festival Hvězdy nad Vltavou nabídne od 2. do 15. července v Českých Budějovicích klasickou hudbu.

20.06.2022

Pavel Šporcl se vrací domů a uvádí nový hudební festival „Hvězdy nad Vltavou“

České Budějovice se rozezní začátkem července prvním ročníkem mezinárodního hudebního festivalu „Hvězdy nad Vltavou“. Uměleckým ředitelem festivalu je světoznámý houslista Pavel Šporcl. Slavnostní zahajovací koncert je pořádán při příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Festival si klade za cíl podpořit kandidaturu Českých Budějovic na titul Evropské město kultury 2028.

18.06.2022