Účinkující

Účinkující

Účinkující 2024

Miroslav Ambroš

Miroslav Ambroš vystudoval pražskou konzervatoř, hudební fakultu AMU v Praze a Vysokou hudební školu v Hannoveru. Absolvoval kurzy u Pinchase Zukermana, Ruggiera Ricciho a Any Chumachenco. Současně několik let soukromě studoval u legendárního houslisty, Mistra Josefa Suka. Je držitelem stipendií a laureátem významných mezinárodních soutěží včetně Zlaté medaile ve Vídni v r. 2020 a Zlaté medaile v New Yorku v r. 2022. Debutoval jako spoluhráč Josefa Suka na festivalu Pražské jaro a společně s ním natočil i CD u společnosti Supraphon.

Koncertoval sólově s mnoha orchestry pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, Leoše Svárovského, Petra Vronského a dalších. Vystoupil na významných koncertech a festivalech ve většině zemí Evropy, v USA, Kanadě a Jižní Koreji. Celkově uskutečnil přes 1000 koncertních vystoupení. V roce 2018 založil unikátní dámský komorní orchestr Ambroš Ladies Orchestra

František Lejsek

František Lejsek (*1997) pochází z Borovan na českobudějovicku, kde se na místní ZUŠ od svých 7 let učil hře na klavír u Marie Ochozkové. Ve studiu klavíru pokračoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích u Dinary Suleymanové, zároveň vystudoval také Gymnázium J. V. Jirsíka. V současnosti studuje 2. ročník magisterského studijního programu na HAMU pod vedením Martina Kasíka. V rámci programu Erasmus+ studoval jeden akademický rok hru na klavír na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v rakouském Linci pod vedením Michaela Korsticka.

Pavel Šporcl

Slavnostní zahajovací koncert „S Ódou na radost“

Neděle 03.07.2022 19:00 hod. ( NÁRODNÍ PAVILON Z , Výstaviště, České Budějovice )

Slavná klavírní tria

Sobota 09.07.2022 10:30 hod. ( Jezuitský sál , Hotel Růže, Český Krumlov )

Závěrečný koncert festivalu

Pátek 15.07.2022 18:00 hod. ( KD METROPOL, Divadelní sál )

Slavný rodák z Českých Budějovic se vrací domů, aby podpořil kandidaturu města České Budějovice na hlavní město kultury 2028. A to jako umělecký ředitel jak festivalu, tak zároveň Ameropa Music Academy. Pavel samozřejmě zahraje na své modré housle – hned na třech festivalových koncertech. Budete jej moci též vidět a slyšet na veřejných produkcích Ameropa Music Academy.

https://www.pavelsporcl.com/

Karel Untermüller

Karel Untermüller je absolventem Pražské konzervatoře ve třídě Jaroslava Ruise a HAMU v Praze u prof. Lubomíra Malého. Zúčastnil se mistrovských kurzů u významných osobností, jako Norbert Brainin, Sigmund Nissel a Thomas Kakuska.

Karel je členem Sukova komorního orchestru, kde působí již mnoho let jako vedoucí skupiny viol. Též je členem souboru „Baborák ensemble“, který v roce 2001 založil slavný český hornista a dirigent Radek Baborák. Zároveň je členem Heroldova kvarteta, založeného v roce 1998, se kterým účinkoval po celém světě. Tento soubor je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu.

Významná byla jeho spolupráce s jedinečnou osobností české hudby, houslistou Josefem Sukem. S ním a dalšími vynikajícími instrumentalisty (Jiří Bárta, Pavel Šporcl, Jan Simon aj.) natočil tři kompaktní disky a vystupoval na mnoha koncertech, včetně festivalových večerů Pražského jara. Pravidelně se účastní Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, zaměřeného na komorní hudbu, kde spolupracoval např. s klavíristou Konstantinem Lifschitzem, houslistkou Laurou St. John z Kanady, britskou houslistkou Chloe Hanslip nebo s hornistou Radkem Baborákem.

Působí jako pedagog na Konzervatoři v Teplicích a na HAMU v Praze.