Českými Budějovicemi se rozezní Hvězdy nad Vltavou

Českými Budějovicemi se rozezní Hvězdy nad Vltavou

V první polovině července se v Českých Budějovicích uskuteční první ročník mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Jeho uměleckým ředitelem je známý houslista a místní rodák Pavel Šporcl. Cílem festivalu je podpora kandidatury jihočeské metropole na titul Evropské město kultury 2028.

Festival Hvězdy nad Vltavou se koná od 2. do 15. července. V neděli 3. července se od 19 hodin uskuteční na českobudějovickém výstavišti slavnostní zahajovací koncert. Ten oslaví půlroční české předsednictví v Radě Evropské unie, které začne 1. července. Zazní Beethovenova symfonie s Ódou na radost v podání PKF – Prague Philharmonia, Českého filharmonického sboru Brno a skvělých sólistů. To vše pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera. Při zahajovacím koncertu se představí i Pavel Šporcl, který zahraje Dvořákův houslový koncert.

Na dalších koncertech se pak představí například Igor Ardašev, Jiří Bárta, Kateřina Englichová, Bára Kodetová, M. Nostitz Quartet nebo oblíbený Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Součástí festivalu je i mezinárodní hudební akademie Ameropa Music Academy pro více než stovku dětí a mladých talentovaných studentů hudby z celého světa.