Pavel Šporcl se vrací domů. V Českých Budějovicích má práci

Pavel Šporcl se vrací domů. V Českých Budějovicích má práci

České Budějovice se rozezní začátkem července prvním ročníkem mezinárodního hudebního festivalu „Hvězdy nad Vltavou“. Uměleckým ředitelem festivalu je světoznámý houslista Pavel Šporcl. Českobudějovický rodák Pavel Šporcl se po letech vrací do města, kde vyrostl.

„Přestože v Budějovicích už nebydlím, stále je považuji za svůj domov a věřím, že si toto mimořádné město zaslouží vlastní mezinárodní hudební festival,“ uvedl Pavel Šporcl.

Festival „Hvězdy nad Vltavou“ se koná od 2. do 15. července 2022. Milovníci hudby si v neděli 3. července 2022 od 19 hodin na českobudějovickém výstavišti poslechnou slavnostní zahajovací koncert. Ten oslavuje české předsednictví v Radě Evropské unie, které začíná
1. července 2022.

„Posluchači se mohou těšit na mimořádný zážitek – Beethovenovu symfonii S Ódou na radost v podání PKF — Prague Philharmonia, Českého filharmonického sboru Brno a skvělých sólistů. To vše pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera. Tuto grandiózní symfonii jsem vybral, protože je spjata s Evropskou unií, vždyť její nejznámější část S Ódou na radost je dokonce její hymnou. A jestli se nemýlím, je to možná jediné provedení tohoto díla v ČR k zahájení našeho předsednictví v Radě EU.“

Slavnostní zahajovací koncert je pořádán při příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Festival si klade za cíl podpořit kandidaturu Českých Budějovic na titul Evropské město kultury 2028.