BÁRA KODETOVÁ A MICHAL WOREK: NA VLNĚ ŠANSONU

BÁRA KODETOVÁ A MICHAL WOREK: NA VLNĚ ŠANSONU

BÁRA KODETOVÁ A MICHAL WOREK: NA VLNĚ ŠANSONU

Datum konání: Sobota 29.06.2024 , 17:00 hod.

Místo konání: Divadelní klub, Klášter Borovany

Program:
Bára Kodetová: zpěv a vyprávění,
Michal Worek: piano,

„Sametový hlas“
„Koncert, který mne absolutně dostal!“
„Hlas, jako pohlazení od maminky“
„Nová Hana Hegerová…“

Bára Kodetová pochází z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová. Za svou kariéru účinkovala v mnoha prestižních pražských divadlech (Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další). Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Na Jezerce. Od svých 16 let se objevovala v řadě inscenací, pohádek, filmů, i koprodukčních snímků. Mezi nejznámější patří Učitel tance, Rivers of Babylon, pohádka Peklo s princeznou nebo americká TV minisérie Duna a Děti duny.

Bára Kodetová je ženou mnoha talentů s velkým srdcem a výjimečným emocionálním hereckým i pěveckým projevem. Její šansonové recitály jsou unikátním zážitkem. V programu Na Vlně šansonu Bára Kodetová s doprovodem pianisty Michala Worka provede české i světové písně z oblasti popu i šansonu. Komponovaný program Báry Kodetové se odehrává se speciální scénou. Bára Kodetová písně prokádá čtením a vzpomínkami na své blízké.

Michal Worek, skladatel, aranžér a klavírista, studoval konzervatoř Jaroslava Ježka a HAMU v Praze. Jeho skladby a aranže jsou hrány předními českými i evropskými orchestry či komorními tělesy. Spolupracuje s řadou českých umělců jako jsou Renata Drössler, Bára Kodetová, Pavel Šporcl, Michal Dvořák (Lucie), Jan Steinsdörfer (Chinaski), David Deyl, vokální kvarteto Bohemia Voice a další.

Foto: Irena Zlámalová